Flexa Plus

297 zł 137zł
Flexa Plus Ocena: 5/ 5

Zwyrodnienia stawów są najczęściej występującą w naszym klimacie geograficznym chorobą narządów ruchu. Ciągłe zmiany pogody, chłód i duża wilgotność powietrza sprzyjają rozwojowi zapaleń tkanek stawowych, a te prowadzą do bólu i degeneracji chrząstki kolanowej. Z powodu ciągłego rozprzestrzeniania się schorzeń stawów powstaje rokrocznie coraz więcej preparatów mających przyspieszyć procesy regeneracji chorych tkanek i wyeliminować ból. Czy ich skuteczność jest potwierdzona opiniami samych chorych? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Kupiłam Flexa Plus moim rodzicom. Oboje byli zachwyceni działaniem. Wcześniej mili spore problem ze stawami. Teraz mogę ich zabierać na przejażdżki rowerowe

Choroba zwyrodnieniowa stawów jeszcze do niedawna była poważnym zagrożeniem tylko osób starszych i profesjonalnych sportowców, którzy przetrenowując organizm, zanadto obciążali swoje stawy, skracając ich „żywotność”. Siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa ciała, brak ruchu i nieodpowiednia dieta sprawiły jednak, że na problemy ze stawami cierpi coraz więcej osób, nawet młodych i pozornie zdrowych. Badania wykazały, że na zwyrodnienia stawów cierpi co drugi Polak po 40 roku życia. Skala problemu jest więc drastycznie duża.

Przyczyny zwyrodnienia stawów

Najpowszechniejszymi przyczynami powstawania schorzeń stawów jest brak ruchu i otyłość. Każdy kilogram nadwagi to dodatkowy ciężar dla naszych nóg, które stopniowo niszczeją wskutek przeciążeń. Jeśli nie pracujemy nad odpowiednią siłą mięśni stabilizujących kolano, większość obciążenia podczas chodzenia czy biegania przejmuje na siebie sam staw, a to doprowadza do uszkodzeń i ścierania się chrząstki stawowej.