Forskolin

297 zł 147zł
Forskolin Ocena: 4/ 5

Forskolina w naturalny sposób przyspiesza spalanie tłuszczu przez organizm. Wszystko dlatego, że wzmaga produkcję enzymu AC (cyklazy adenylowej), produkowanego w ciele każdego człowieka. Enzym ten pobudza wydzielanie innych enzymów, których zadaniem jest regulowanie wzrostu masy mięśniowej oraz kierowanie procesami rozkładania tłuszczu. AC zamienia kwas adenozynotrójfosforowy (ATP) w reglator cAMP, biorący udział w rozpadzie tłuszczów w komórkach. CAMP przyspiesza transport komórek tłuszczowych do tkanek mięśniowych, gdzie zamieniane są w energię.

Jestem mamą dwójki cudownych dzieci. Niestety po urodzeniu młodszej córki przytyłam ok 15 kg, których nie mogłam zrzucić przez 3 lata. Nie pomagała siłownia, diety, pigułki odchudzające. Pomógł dopiero Forskolin. Już po dwóch tygodniu kuracji zauważyłam pierwsze różnice. Ubyło mi 3 kg, ale myślałam, że to tylko woda. Po 2 miesiącach byłam szczuplejsza o 17 kg! Nie tylko wróciłam do poprzedniej wagi, ale schudłam jeszcze bardziej. I to bez żadnych restrykcyjnych diet.
Marzena z Płocka (39 lat)

Pokrzywa indyjska (inaczej: coleus forskohlii, pochwiatka, szałwia indyjska, koleus) jest rośliną rosnącą na terenach Azji Południowo-Wschodniej, odznaczającą się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi. Ekstrakt z tej pokrzywy (guggul) od wieków używany był w medycynie staroazjatyckiej w leczeniu chorób układu moczowego, oddechowego i krążenia. W latach 80- XX wieku naukowcy wyodrębnili z rośliny inną substancję – forskolinę, która po szeregu testów- klinicznych znalazła szerokie zastosowanie w zwalczaniu otyłości.
Pobudzając organizm do produkcji większych zapasów cAMP, Forskolin wpływa na efektywniejszą syntezę białek, a tym samym na szybszy przyrost masy mięśniowej kosztem masy tłuszczowej. Tabletki Forskolin powodują jednocześnie uwalnianie kwasów tłuszczowych z tkanek, ułatwiając ich wykorzystywanie do produkcji energii. Dzięki temu organizm więcej energii czerpie w własnych komórek tłuszczowych, a rozkładając je, sprawia, że chudniemy.

Działanie potwierdzone naukowo

Pierwszym ośrodkiem, który podjął nowożytne badania nad właściwościami pokrzywy indyjskiej, był Centralny Instytut Badania Leków w Indiach. W 1974 roku przeprowadził testy, które potwierdziły znane dziś działanie związków diterpenowych, zawartych w wyciągu z pokrzywy indyjskiej. Najważniejszym z nich okazał się ten odpowiadający za większość leczniczych właściwości medycznych ekstraktu, w tym za przyspieszenie procesu spalania tłuszczów, nazwany forskoliną, na cześć fińskiego botanika Petera Forskala.

Kamil z Siedlec (29 lat)

Szukałem dla siebie suplementu na odchudzanie, który mógłbym przyjmować i nie szkodziłby masie mięśniowej (ćwiczę na siłowni). Niestety większośc suplementów spala nie tłuszcz a mięśnie, przez co nie nadają się dla mężczyzn. Forskolin wypadł świetnie. Straciłem 7 cm w pasie, a mięśni nie ubyło nawet trochę. Polecam wszystkim, nie tylko Kobietom.

Lidia z Koszalina (42 lata)

Wiadomo, że po 30-tce chudnie się dużo wolniej niż za młodu, dlatego po tym jak postanowiłam w końcu wziąć się za siebie poszukałam jakiegoś „pomocnika”, bo nawet się nie łudziłam, że sama dieta pomoże. Wybrałam Forskolin, bo miał mnóstwo pozytywnych opinii w internecie i się nie zawiodłam. Biorę go od 6 tygodni. Po tym czasie muszę stwierdzić, że faktycznie działa. Mimo że do tej pory w to nie wierzę, to z rozmiaru 44 spadłam na 40! I to w półtorej miesiąca! Bardzo mocno schudłam z brzucha chociaż w jedzeniu się nie ograniczałam zanadto. Forskolin naprawdę był da mnie objawieniem, cieszę się bardzo, że na niego trafiłam.